Bremseklodser TRW COTEC med tilbehør, med bremsecaliperskruer GDB1330

Vælg venligst dit køretøj for at kontrollere, om denne bildel er passende. ( Fahrzeugauswahl )
20961 TRW
Bremseklodser
VARENUMMER: GDB1330
  • Produktserie: COTEC
  • Slidindikator kontakt: Ikke forberedt til slidindikator
  • Længde [mm]: 87,0
  • Højde [mm]: 52,9
  • Tykkelse [mm]: 17,0
  • Checkmærke: E9 90R - 01120/457
  • Tillægsartikel/Yderligere info. 2: med bremsecaliperskruer
  • Producentbegrænsning: TRW
  • Tillægsartikel/Yderligere info.: med tilbehør
  • Bremseudstyr: ikke til carbon-keramik-bremseskiver, kun i forbindelse med stål-bremseskiver
  • Læs venligst tekniske data
  • Mængdeenhed: Akselsæt
  • Stand: Helt ny
15%
202,49 kr.*
172,12 kr.
15% rabat
inkl. 25% Moms, Levering
På lager
Vi accepterer
  • Kob ny TRW 20961 Bremseklodser online and betal med PayPal
  • Betal for Bremseklodser GDB1330 fra TRW & andre bilreservedele med Visa kort
  • Læg Bremseklodser GDB1330 TRW GDB1330 til din bil i kundekurven & betal nemt med Mastercard.
  • Fuldfor kobet af dine bildele f.eks. TRW GDB1330 Bremseklodser med ojeblikkelig AMEX
  • Bremseklodser TRW 20961 er defekt? Reparer! Betal for store autoreservedele med Klarna.
Producentreferencer:
AUDI1H0698451D
AUDI1J0698451
AUDI1J0698451B
AUDI1J0698451D
AUDI1J0698451E
AUDI1J0698451F
AUDI1J0698451H
AUDI1J0698451J
AUDI1J0698451K
AUDI1J0698451L
AUDI1J0698451M
AUDI1J0698451N
AUDI1J0698451P
AUDI1J0698451R
AUDI1JD698451
AUDI1K0698451C
AUDI1K0698451J
AUDI3B0698451
AUDI3B0698451A
AUDI4B0698451
AUDI4B0698451A
AUDI4B0698451B
AUDI4B0698451E
AUDI4D0698451D
AUDI4D0698451E
AUDI6X0698451A
AUDI8D0615405S
AUDI8D0615406S
AUDI8E0698451
AUDI8E0698451A
AUDI8E0698451D
AUDI8E0698451E
AUDI8E0698451K
BRILLIANCE3420001
CITROËN1608520380
CITROËN1608681580
CITROËN425223
CITROËN425241
CITROËN425396
CITROËN425428
CITROËN425467
CITROËN4254C1
CITROËNE172204
DS1608681580
DS4254C1
FORD1027640
FORD1115107
FORD1205557
FORD7354162
FORDYM212M008CA
MG (SAIC)10030811
PEUGEOT1608520380
PEUGEOT425223
PEUGEOT425396
PEUGEOT425428
PEUGEOT425467
PEUGEOT4254C1
PEUGEOTE172204
RENAULT410606678R
RENAULT440600295R
RENAULT440600364R
RENAULT440602466R
RENAULT440603511R
RENAULT440603530R
RENAULT440605713R
RENAULT440605839R
RENAULT440607960R
RENAULT440661332R
RENAULT6025371650
RENAULT7701206343
RENAULT7701206784
RENAULT7701207484
RENAULT7701207695
RENAULT7701208213
RENAULT7701208416
RENAULT7701208421
RENAULT7701209735
RENAULT7701209841
RENAULT8671016582
SEAT1H0698451D
SEAT1J0698451
SEAT1J0698451F
SEAT1J0698451J
SEAT1J0698451K
SEAT1J0698451L
SEAT1J0698451M
SEAT1J0698451P
SEAT1J0698451S
SEAT1JD698451
SEAT1K0698451C
SEAT1K0698451J
SEAT4B0698451
SEAT4B0698451A
SEAT4B0698451B
SEAT4D0698451D
SEAT5Q0698451A
SEAT6X0698451
SEAT6X0698451A
SEAT8D0615405S
SEAT8D0615406S
SEATJZW698451
SEATJZW698451A
SEATJZW698451C
SKODA1J0698451
SKODA1J0698451F
SKODA1J0698451J
SKODA1J0698451K
SKODA1J0698451M
SKODA1J0698451P
SKODA1J0698451S
SKODA1JD698451
SKODA1K0698451C
SKODA1K0698451J
SKODA3B0698451A
SKODA4B0698451
SKODA4B0698451A
SKODA4B0698451B
SKODA4D0698451D
SKODA5K0698451B
SKODA5Q0698451A
SKODA8D0615405S
SKODA8D0615406S
SKODA8E0698451A
SKODA8E0698451D
SKODA8E0698451E
SKODA8E0698451K
SKODAJZW698451
SKODAJZW698451A
TRW20960
TRW20961
VW1H0698451D
VW1J0698451
VW1J0698451B
VW1J0698451D
VW1J0698451E
VW1J0698451F
VW1J0698451H
VW1J0698451J
VW1J0698451K
VW1J0698451L
VW1J0698451N
VW1J0698451P
VW1J0698451R
VW1JD698451
VW1K0698451C
VW1K0698451J
VW1K0698451M
VW3B0698451
VW3B0698451A
VW3B0698451E
VW4B0698451
VW4B0698451A
VW4B0698451B
VW4B0698451E
VW4D0698451D
VW5C0698451
VW5C0698451A
VW5C0698451B
VW5K0698451B
VW5Q0698451A
VW5Q0698451E
VW6R0698451
VW6X0698451
VW6X0698451A
VW8D0615405S
VW8D0615406S
VW8E0698451
VW8E0698451A
VW8E0698451K
VWJZW698451
VWJZW698451A
VWJZW698451B
VWJZW698451C
VW (SVW)1J0698451E
VW (SVW)1JD698451A
VW (SVW)1K0698451J
VW (SVW)5QD698451
ZHONGHUA(BRILLIANCE)3420001
ZHONGHUA(BRILLIANCE)SHZ3501023
Kompatible køretøjer
BREMSEKLODSER 3322937241712 forenelig med AUDI modeller:
Mærke / Model / TYPE KW BYGGEåR FRA - TILBAGE
AUDI A1 Hatchback (8X1, 8XK) 1.4 TFSI 136 05.2010 - 10.2018
AUDI A1 Sportback (8XA, 8XK) 1.2 TFSI 63 09.2011 - 10.2018
AUDI A2 (8Z0) 1.4 TDI 55 02.2000 - 08.2005
AUDI A3 Cabriolet (8P7) 1.4 TFSI 92 04.2008 - 05.2013
AUDI A3 Hatchback (8L1) 1.6 74 09.1996 - 05.2003
AUDI A3 Hatchback (8P1) 1.6 E-Power 75 05.2003 - 08.2012
AUDI A3 Sportback (8PA) 1.6 E-Power 75 09.2004 - 03.2013
AUDI A4 B5 Avant (8D5) 1.6 74 11.1994 - 09.2001
AUDI A4 B6 Avant (8E5) 1.6 75 09.2001 - 12.2004
AUDI A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TFSI quattro 147 11.2004 - 06.2008
AUDI A4 B6/B7 Cabriolet (8H7, 8HE) 2.4 120 04.2002 - 03.2009
AUDI A4 B5 Sedan (8D2) 1.6 74 11.1994 - 09.2001
AUDI A4 B6 Sedan (8E2) 1.8 T 110 11.2000 - 12.2004
AUDI A4 B7 Sedan (8EC) 1.8 T 120 11.2004 - 06.2008
AUDI A6 C5 Avant (4B5) 1.9 TDI 81 12.1997 - 01.2005
AUDI A6 C5 Sedan (4B2) 1.8 T 110 01.1997 - 01.2005
AUDI A8 D2 (4D2, 4D8) 2.8 quattro 142 04.1996 - 09.2002
AUDI Allroad C5 (4BH) 2.7 quattro 187 09.2000 - 08.2005
AUDI TT Coupe (8N3) 1.8 T 132 10.1998 - 06.2006
AUDI TT Roadster (8N9) 1.8 T 132 10.1999 - 06.2006
BREMSEKLODSER 3322937241712 forenelig med CITROËN modeller:
Mærke / Model / TYPE KW BYGGEåR FRA - TILBAGE
CITROËN Berlingo / Berlingo First I (MF, GJK, GFK) 1.6 16V 80 10.2000 - 12.2011
CITROËN Berlingo / Berlingo First I Van (M) 1.6 16V 80 10.2000 - 12.2011
CITROËN C2 Enterprise (JG) 1.4 HDi 50 04.2009 - ...
CITROËN C2 Hatchback (JM) 1.1 44 09.2003 - ...
CITROËN C3 I Hatchback (FC, FN) 1.6 16V 81 02.2002 - ...
CITROËN C3 Pluriel 1.6 80 05.2003 - ...
CITROËN C4 Coupe 1.4 16V 65 11.2004 - 07.2011
CITROËN C4 I Hatchback 1.4 16V 65 11.2004 - 07.2011
CITROËN C4 II Hatchback 1.6 VTi 120 88 11.2009 - ...
CITROËN C4 I Sedan 1.6 16V 80 07.2006 - 07.2011
CITROËN DS4 Hatchback 1.6 VTi 120 88 04.2011 - 07.2015
CITROËN Xsara Picasso (N68) 1.6 16V 81 12.1999 - 06.2012
BREMSEKLODSER 3322937241712 forenelig med DS modeller:
Mærke / Model / TYPE KW BYGGEåR FRA - TILBAGE
DS DS4 / DS4 Crossback 1.6 THP 210 155 07.2015 - ...
BREMSEKLODSER 3322937241712 forenelig med FORD modeller:
Mærke / Model / TYPE KW BYGGEåR FRA - TILBAGE
FORD Galaxy Mk1 (WGR) 1.9 TDI 66 03.1995 - 05.2006
BREMSEKLODSER 3322937241712 forenelig med PEUGEOT modeller:
Mærke / Model / TYPE KW BYGGEåR FRA - TILBAGE
PEUGEOT 1007 Hatchback 1.6 16V 80 04.2005 - ...
PEUGEOT 307 Hatchback (3A/C) 1.6 81 08.2000 - 04.2012
PEUGEOT 307 Stationcar (3E) 1.4 16V 65 03.2002 - 12.2009
PEUGEOT 307 CC (3B) 2.0 16V 100 10.2003 - 04.2009
PEUGEOT 307 SW (3H) 1.6 16V 80 03.2002 - 12.2009
PEUGEOT 308 I CC (4B) 1.6 129 04.2009 - 12.2014
PEUGEOT 308 I Hatchback (4A, 4C) 1.6 BioFlex 80 09.2007 - 12.2015
PEUGEOT 308 I SW (4E, 4H) 1.6 HDi 68 09.2007 - 10.2014
PEUGEOT Partner I Combispace 1.9 D 51 12.1998 - 12.2015
PEUGEOT Partner II Van 1.6 HDi 55 04.2008 - ...
PEUGEOT Partner I Van 2.0 HDi 66 06.1996 - 12.2015
BREMSEKLODSER 3322937241712 forenelig med RENAULT modeller:
Mærke / Model / TYPE KW BYGGEåR FRA - TILBAGE
RENAULT Avantime 3.0 V6 152 09.2001 - 05.2003
RENAULT Clio III Grandtour 1.2 16V 76 02.2008 - ...
RENAULT Clio II Hatchback (BB, CB) 1.6 Hi-Flex 86 01.2005 - 02.2010
RENAULT Clio III Hatchback (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V 76 05.2005 - ...
RENAULT Clio III Van (SB_, SR_) 1.5 dCi 50 06.2005 - 12.2014
RENAULT Clio IV Hatchback (BH) 1.6 RS 147 03.2013 - ...
RENAULT Espace III (JE) 3.0 V6 24V 140 10.1998 - 10.2002
RENAULT Fluence (L3_) 1.6 16V (L304, L305, L30H) 82 02.2010 - ...
RENAULT Grand Scénic II (JM) 1.6 83 04.2004 - 06.2009
RENAULT Grand Scénic III (JZ) 1.5 dCi 81 02.2009 - ...
RENAULT Grand Scénic IV (R9) 1.5 dCi 110 81 09.2016 - ...
RENAULT Megane CC (EZ) 1.6 16V 81 06.2010 - ...
RENAULT Megane I Cabriolet (EA) 2.0 16V 102 01.2002 - 08.2003
RENAULT Megane I Grandtour (KA) 1.4 16V 70 03.1999 - 08.2003
RENAULT Megane II Hatchback (BM, CM) 1.4 16V 72 09.2002 - 12.2009
RENAULT Megane II Coupé-Cabriolet (EM) 1.6 83 09.2003 - 12.2009
RENAULT Megane II Stationcar (KM) 1.9 dCi 85 08.2003 - 08.2009
RENAULT Megane II Sedan (LM) 1.4 60 08.2003 - ...
RENAULT Megane III Coupe (DZ) 2.0 TCe 184 11.2008 - ...
RENAULT Megane III Grandtour (KZ) 1.5 dCi 78 11.2008 - ...
RENAULT Megane III Hatchback (BZ0/1) 1.5 dCi 78 11.2008 - ...
RENAULT Megane IV Grandtour (K9A/M/N) 1.2 TCe 100 74 04.2016 - ...
RENAULT Megane IV Hatchback (B9A/M/N) 1.2 TCe 130 (B9MR) 97 11.2015 - ...
RENAULT Megane IV Sedan 1.2 Tce 130 97 10.2016 - ...
RENAULT Megane Scenic (JA) 1.4 i 55 01.1997 - 10.1999
RENAULT Modus / Grand Modus (F, JP) 1.5 dCi 75 55 09.2004 - ...
RENAULT Scénic I (JA0/1, FA0) 1.4 16V 70 09.1999 - 09.2003
RENAULT Scénic II (JM) 1.6 Hi-Flex 81 06.2003 - 07.2010
RENAULT Scénic III (JZ0/1_) 1.5 dCi 81 02.2009 - ...
RENAULT Scénic IV (J95) 1.5 dCi 110 81 09.2016 - ...
RENAULT Twingo II Hatchback 1.6 RS 98 05.2008 - ...
RENAULT Wind 1.2 TCe 100 75 07.2010 - ...
BREMSEKLODSER 3322937241712 forenelig med SEAT modeller:
Mærke / Model / TYPE KW BYGGEåR FRA - TILBAGE
SEAT Altea (5P1) 1.6 75 03.2004 - ...
SEAT Altea XL (5P5, 5P8) 1.6 75 10.2006 - ...
SEAT Arosa (6H) 1.4 16V 74 01.2000 - 06.2004
SEAT Córdoba I Sedan (6K1, 6K2) 1.4 i 44 02.1993 - 10.2002
SEAT Córdoba II Sedan (6L2) 1.2 47 09.2002 - 11.2009
SEAT Córdoba I Vario (6K5) 1.4 i 44 08.1996 - 12.2002
SEAT Ibiza II (6K1) 1.9 SDI 47 03.1993 - 02.2002
SEAT Ibiza III Hatchback (6L) 1.2 47 02.2002 - 11.2009
SEAT Ibiza IV Hatchback (6J5, 6P1) 1.2 44 03.2008 - ...
SEAT Ibiza IV Sportcoupe (6J, 6P) 1.2 TDI 55 07.2008 - ...
SEAT Ibiza IV ST (6J8, 6P8) 1.4 TSI 110 03.2010 - ...
SEAT Leon I Hatchback (1M1) 1.6 74 11.1999 - 06.2006
SEAT Leon II Hatchback (1P1) 1.6 TDI 66 05.2005 - 12.2012
SEAT Leon III Hatchback (5F1) 1.6 TDI 77 09.2012 - ...
SEAT Leon III SC (5F5) 2.0 TDI 81 01.2013 - ...
SEAT Leon III ST (5F8) 1.4 TSI 103 08.2013 - ...
SEAT Leon ST Van / Stationcar (5F8) 1.0 TSI 85 01.2013 - ...
SEAT Leon Van / Hatchback (5F1) 1.2 TSI 63 09.2012 - ...
SEAT Toledo I Hatchback (1L) 1.6 i 54 05.1991 - 03.1999
SEAT Toledo II Sedan (1M2) 1.6 74 10.1998 - 05.2006
SEAT Toledo III (5P2) 1.6 75 04.2004 - 05.2009
SEAT Toledo IV Hatchback (KG3) 1.2 55 07.2012 - 04.2019
BREMSEKLODSER 3322937241712 forenelig med SKODA modeller:
Mærke / Model / TYPE KW BYGGEåR FRA - TILBAGE
SKODA Fabia I Hatchback (6Y2) 1.4 16V 74 12.1999 - 03.2008
SKODA Fabia III Hatchback (NJ3) 1.0 44 08.2014 - ...
SKODA Fabia I Combi (6Y5) 1.4 50 04.2000 - 12.2007
SKODA Fabia I Praktik (6Y5) 1.2 47 07.2001 - 12.2007
SKODA Fabia II Combi (545) 1.2 51 10.2007 - 12.2014
SKODA Fabia II Hatchback (542) 1.2 44 12.2006 - 12.2014
SKODA Fabia III Stationcar (NJ5) 1.0 55 10.2014 - ...
SKODA Fabia I Sedan (6Y3) 1.9 TDI 74 10.1999 - 12.2007
SKODA Octavia I Hatchback (1U2) 1.6 55 09.1996 - 12.2010
SKODA Octavia II Hatchback (1Z3) 1.6 LPG 75 02.2004 - 06.2013
SKODA Octavia I Combi (1U5) 1.6 74 07.1998 - 12.2010
SKODA Octavia II Combi (1Z5) 1.6 TDI 4x4 77 02.2004 - 06.2013
SKODA Octavia III Combi (5E5) 1.2 TSI 63 11.2012 - ...
SKODA Octavia III Hatchback (5E3, NL3, NR3) 1.4 TSI 103 11.2012 - ...
SKODA Rapid Hatchback (NH3) 1.2 55 07.2012 - ...
SKODA Rapid Spaceback (NH1) 1.2 TSI 63 07.2012 - ...
SKODA Roomster (5J) 1.2 TDI 55 03.2006 - 05.2015
SKODA Roomster Praktik (5J) 1.2 TSI 63 03.2007 - 05.2015
SKODA Superb I Sedan (3U4) 1.8 T 110 12.2001 - 03.2008
SKODA Yeti (5L) 1.6 TDI 77 09.2009 - 12.2017
BREMSEKLODSER 3322937241712 forenelig med VW modeller:
Mærke / Model / TYPE KW BYGGEåR FRA - TILBAGE
VW Beetle Cabriolet (5C7, 5C8) 1.2 TSI 77 12.2011 - 07.2019
VW Beetle Hatchback (5C1, 5C2) 1.2 TSI 77 04.2011 - 07.2019
VW Bora Sedan (1J2) 1.6 74 10.1998 - 05.2005
VW Bora Variant (1J6) 2.0 85 05.1999 - 05.2005
VW Caddy III Stationcar (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.6 BiFuel 75 03.2004 - 05.2015
VW Caddy III Van (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) 1.9 TDI 4motion 77 03.2004 - 05.2015
VW Eos (1F7, 1F8) 2.0 TDI 100 03.2006 - 08.2015
VW Golf III Hatchback (1H1) 1.9 TDI 66 11.1991 - 08.1997
VW Golf III Van (1H1) 1.8 66 08.1991 - 12.1997
VW Golf III Variant (1H5) 2.0 85 07.1993 - 04.1999
VW Golf IV Hatchback (1J1) 1.9 TDI 66 08.1997 - 06.2005
VW Golf IV Van (1J1) 1.9 TDI 66 05.2000 - 05.2004
VW Golf IV Variant (1J5) 1.4 16V 55 05.1999 - 06.2006
VW Golf Plus / Crossgolf (5M1, 521) 1.6 BiFuel 75 01.2005 - 12.2013
VW Golf V Hatchback (1K1) 1.4 16V 55 10.2003 - 02.2009
VW Golf VI Hatchback (5K1) 1.6 MultiFuel 75 10.2008 - 11.2013
VW Golf VI Cabriolet (517) 1.2 TSI 77 03.2011 - 05.2016
VW Golf VI Variant (AJ5) 2.0 TSI 147 07.2009 - 07.2013
VW Jetta Mk6 (162, 163, AV3, AV2) 1.2 TSI 77 04.2010 - ...
VW Lupo / Lupo 3L (6X1, 6E1) 1.4 16V 74 08.1999 - 07.2005
VW New Beetle Cabriolet (1Y7) 1.6 75 09.2002 - 10.2010
VW New Beetle Hatchback (9C1, 1C1) 2.0 85 01.1998 - 09.2010
VW Passat B3/B4 Sedan (3A2, 35i) 2.0 85 02.1990 - 08.1996
VW Passat B5 Sedan (3B2) 1.6 74 08.1996 - 11.2000
VW Passat B5 GP Sedan (3BG, 3B3) 1.6 75 10.2000 - 05.2005
VW Passat B6 Sedan (3C2) 1.9 TDI 77 03.2005 - 11.2008
VW Passat B3/B4 Variant (3A5, 35i) 2.8 VR6 128 10.1990 - 05.1997
VW Passat B5 Variant (3B5) 1.6 74 05.1997 - 11.2000
VW Passat B5 GP Variant (3BG, 3B6) 1.9 TDI 74 10.2000 - 08.2005
VW Polo III Hatchback (6N2) 1.4 16V 55 10.1999 - 09.2001
VW Polo IV Hatchback (9N) 1.9 TDI 74 10.2001 - 11.2009
VW Polo III Classic (6V2) 1.6 55 11.1995 - 01.2002
VW Polo III Hatchback (6N1) 1.4 16V 74 04.1996 - 10.1999
VW Polo V Hatchback (6R1, 6C1) 1.6 BiFuel 60 03.2009 - ...
VW Polo V Sedan (602, 604, 612, 614) 1.6 63 05.2010 - ...
VW Polo IV Sedan (9A4, 9A2, 9N2, 9A6) 1.4 55 09.2002 - ...
VW Polo IV Sedan (9N4) 1.9 TDI 74 07.2003 - 12.2010
VW Polo V Van (6R) 1.0 44 01.2014 - ...
VW Polo III Variant (6V5) 1.4 44 05.1997 - 09.2001
VW Scirocco III (137, 138) 2.0 TDI 100 05.2008 - 11.2017
VW Scirocco II (53B) 1.6 51 08.1983 - 07.1984
VW Vento (1H2) 1.8 66 11.1991 - 09.1998
Har du spørgsmål angående dette produkt?

Vi besvarer alle ofte stillede spørgsmål i vores Spørgsmål & svar sektion.
Motordoctor.dk kundeservice vil reagere på din anmodning

For at stille dine spørgsmål udfyld venglist alle felter!

Send
Kundeevaluering af produkt TRW GDB1330 Bremseklodser
Kundeevaluering af produkt: TRW COTEC 20960
Samlet vurdering +216
Pris
Kvalitet
Indpakning
Fabrikant
Garanti
FordeleUlemper
+58 6-
+54 7-
+33 4-
+33 7-
+38 5-
Bremseklodser TRW COTEC med tilbehør, med bremsecaliperskruer GDB1330
8.9 / 10
DISCOUNT PRISER

Stærkt reducerede priser på reservedele fra mange mærker

SIKKER FORSENDELSE

Ordrer med en værdi på 2000 kr., leverer vi gratis

Hurtig levering!

Din bestilling vil blive afsendt så snart så mulig efter modtagelse af betaling

Forsendelsesmetode

Hurtig levering! Du modtager dine bildele få arbejdsdage efter bestillingen.

Lignende produkter
Motordoctor.dk - Hotline und Support.Motordoctor.dk - Hotline und Support.
Ønskeseddel 0 Registrer
0
Vare(r)
#
0 kr.
Din indkøbsvogn er tom