Bremseklodser RIDEX bagaksel 402B0145

Vælg venligst dit køretøj for at kontrollere, om denne bildel er passende. ( Fahrzeugauswahl )
402B0145 RIDEX
Bremseklodser
VARENUMMER: 402B0145
  • Monteringsside: bagaksel
  • Slidindikator kontakt: Ikke forberedt til slidindikator
  • Højde [mm]: 51,9
  • Bredde [mm]: 123
  • Tykkelse [mm]: 16,5
  • Bremsesystem: ATE
  • Mængdeenhed: Akselsæt
  • Stand: Helt ny
15%
126,60 kr.*
107,61 kr.
15% rabat
inkl. 25% Moms, Levering
På lager
Vi accepterer
  • Kob ny RIDEX 402B0145 Bremseklodser online and betal med PayPal
  • Betal for Bremseklodser 402B0145 fra RIDEX & andre bilreservedele med Visa kort
  • Læg Bremseklodser 402B0145 RIDEX 402B0145 til din bil i kundekurven & betal nemt med Mastercard.
  • Fuldfor kobet af dine bildele f.eks. RIDEX 402B0145 Bremseklodser med ojeblikkelig AMEX
  • Bremseklodser RIDEX 402B0145 er defekt? Reparer! Betal for store autoreservedele med Klarna.
Producentreferencer:
CHEVROLET93176116
FORD1360304
FORD1805813
FORD2T142M008AA
FORD4387371
FORDAV612M008BA
FORD USA2T1JM008AA
NISSAN44060AV625
NISSAN44060AV725
NISSAN44060BA00F
OPEL13322091
OPEL1605065
OPEL1605117
OPEL1605973
OPEL93172190
OPEL93183140
OPEL93190338
RENAULT440602154R
RENAULT440608281R
RENAULT44060BA00F
RENAULT7701206609
RENAULT7701207767
RENAULT7701207968
RENAULT7701207996
SAAB12799240
SAAB32017848
SAAB93183140
Kompatible køretøjer
BREMSEKLODSER 4059191313891 forenelig med CADILLAC modeller:
Mærke / Model / TYPE KW BYGGEåR FRA - TILBAGE
CADILLAC BLS Sedan 2.0 T AWD 154 04.2006 - ...
CADILLAC BLS Stationcar 2.8 T 206 12.2007 - ...
BREMSEKLODSER 4059191313891 forenelig med CITROËN modeller:
Mærke / Model / TYPE KW BYGGEåR FRA - TILBAGE
CITROËN C5 III Sedan 1.6 VTi 120 88 02.2008 - ...
CITROËN C5 III Stationcar (RW) 1.6 VTI 120 88 02.2008 - ...
BREMSEKLODSER 4059191313891 forenelig med FORD modeller:
Mærke / Model / TYPE KW BYGGEåR FRA - TILBAGE
FORD C-Max (DM2) 1.8 90 02.2007 - 09.2010
FORD Focus C-Max (DM2) 2.0 TDCi 98 10.2003 - 03.2007
FORD Focus Mk2 Cabriolet (DB3) 1.6 74 10.2006 - 09.2010
FORD Focus Mk2 Hatchback (DA_, HCP, DP) 1.6 TDCi 74 07.2004 - 09.2012
FORD Focus Mk2 Sedan (DB_, FCH, DH) 1.6 TDCi 74 04.2005 - 09.2012
FORD Focus Mk2 Stationcar (DA_, FFS, DS) 1.6 TDCi 74 07.2004 - 09.2012
FORD Tourneo Connect 1.8 TDCi /TDDi /DI 55 06.2002 - 12.2013
FORD Transit Connect Mk1 Van 1.8 16V LPG 85 06.2002 - 12.2013
BREMSEKLODSER 4059191313891 forenelig med JAGUAR modeller:
Mærke / Model / TYPE KW BYGGEåR FRA - TILBAGE
JAGUAR S-Type (X200) 3.0 V6 175 01.1999 - 12.2008
JAGUAR XF Sedan (X250) 3.0 D 155 03.2008 - 04.2015
JAGUAR XF Sportbrake (X250) 2.2 D 147 09.2012 - 04.2014
JAGUAR XJ Sedan (X351) 3.0 D 202 10.2009 - ...
JAGUAR XJ Sedan (X350, X358) 3.0 175 03.2003 - 03.2009
JAGUAR XK Cabriolet (X150) 4.2 XKR 313 03.2006 - 07.2014
JAGUAR XK Coupe (X150) 5.0 XKR 390 03.2006 - 07.2014
BREMSEKLODSER 4059191313891 forenelig med MAZDA modeller:
Mærke / Model / TYPE KW BYGGEåR FRA - TILBAGE
MAZDA 3 Hatchback (BK) 1.6 77 10.2003 - 12.2009
MAZDA 3 Hatchback (BL) 1.6 MZR CD 85 12.2008 - 09.2014
MAZDA 3 Sedan (BK) 1.6 77 10.2003 - 12.2009
MAZDA 3 Sedan (BL) 1.6 MZR CD 85 12.2008 - 09.2014
MAZDA 5 (CR19) 1.8 85 02.2005 - 05.2010
MAZDA 5 (CW) 1.6 CD 85 09.2010 - ...
BREMSEKLODSER 4059191313891 forenelig med NISSAN modeller:
Mærke / Model / TYPE KW BYGGEåR FRA - TILBAGE
NISSAN Primera Sedan (P12) 1.8 85 01.2002 - ...
NISSAN Primera Hatchback (P12) 1.6 78 07.2002 - ...
NISSAN Primera Stationcar (WP12) 1.8 85 01.2002 - ...
BREMSEKLODSER 4059191313891 forenelig med OPEL modeller:
Mærke / Model / TYPE KW BYGGEåR FRA - TILBAGE
OPEL GT Roadster (M07) 2.0 (G67) 194 06.2007 - 12.2011
OPEL Signum CC (Z03) 2.2 direct (F48) 114 05.2003 - 12.2008
OPEL Vectra C Caravan (Z02) 2.2 DTI (F35) 92 10.2003 - 01.2009
OPEL Vectra C CC (Z02) 3.2 V6 (F68) 155 08.2002 - 01.2009
OPEL Vectra C Sedan (Z02) 2.2 16V (F69) 108 04.2002 - 01.2009
BREMSEKLODSER 4059191313891 forenelig med PONTIAC modeller:
Mærke / Model / TYPE KW BYGGEåR FRA - TILBAGE
PONTIAC Solstice Cabriolet 2.4 VVTi 132 03.2005 - 12.2009
BREMSEKLODSER 4059191313891 forenelig med RENAULT modeller:
Mærke / Model / TYPE KW BYGGEåR FRA - TILBAGE
RENAULT Espace IV (JK) 2.0 Turbo 120 11.2002 - ...
RENAULT Laguna III Coupe (DT) 3.0 dCi 177 09.2008 - 12.2015
RENAULT Laguna II Hatchback (BG) 1.6 16V 79 03.2001 - 12.2007
RENAULT Laguna II Grandtour (KG) 1.6 16V 79 03.2001 - 12.2007
RENAULT Laguna III Hatchback (BT) 3.5 V6 175 10.2007 - 12.2015
RENAULT Laguna III Grandtour (KT) 3.5 V6 175 10.2007 - 12.2015
RENAULT Latitude 2.0 dCi 150 110 07.2010 - ...
RENAULT Megane II Hatchback (BM, CM) 2.0 Renault Sport 165 05.2004 - 10.2009
RENAULT Megane II Sedan (LM) 2.0 99 09.2003 - ...
RENAULT Vel Satis 2.2 dCi (BJ0M) 83 06.2002 - ...
BREMSEKLODSER 4059191313891 forenelig med SAAB modeller:
Mærke / Model / TYPE KW BYGGEåR FRA - TILBAGE
SAAB 9-3 Sedan (YS3F) 2.0 t BioPower XWD 154 09.2002 - 02.2015
SAAB 9-3 Cabriolet (YS3F) 2.8 Turbo V6 169 08.2003 - 02.2015
SAAB 9-3 Stationcar (YS3F) 2.0 t Bio Power 147 03.2005 - 02.2015
SAAB 9-3X Stationcar 2.0 t BioPower XWD 162 02.2009 - 12.2012
BREMSEKLODSER 4059191313891 forenelig med VAUXHALL modeller:
Mærke / Model / TYPE KW BYGGEåR FRA - TILBAGE
VAUXHALL Signum (Z03) 2.0 i Turbo 129 03.2003 - 10.2008
VAUXHALL Vectra Mk2 (C) CC (Z02) 3.2 V6 155 08.2002 - 07.2008
VAUXHALL Vectra Mk2 (C) Sedan (Z02) 1.8 16V 90 01.2000 - 10.2008
VAUXHALL Vectra Mk2 (C) Stationcar (Z02) 2.8 V6 Turbo 206 10.2003 - 05.2009
Har du spørgsmål angående dette produkt?

Vi besvarer alle ofte stillede spørgsmål i vores Spørgsmål & svar sektion.
Motordoctor.dk kundeservice vil reagere på din anmodning

For at stille dine spørgsmål udfyld venglist alle felter!

Send
Kundeevaluering af produkt RIDEX 402B0145 Bremseklodser
Kundeevaluering af produkt: RIDEX 402B0145
Samlet vurdering +56
Pris
Kvalitet
Indpakning
Fabrikant
Garanti
FordeleUlemper
+15 2-
+14 2-
+7 2-
+8 3-
+12 2-
Bremseklodser RIDEX bagaksel 402B0145
8.0 / 10
DISCOUNT PRISER

Stærkt reducerede priser på reservedele fra mange mærker

SIKKER FORSENDELSE

Ordrer med en værdi på 2000 kr., leverer vi gratis

Hurtig levering!

Din bestilling vil blive afsendt så snart så mulig efter modtagelse af betaling

Forsendelsesmetode

Hurtig levering! Du modtager dine bildele få arbejdsdage efter bestillingen.

Lignende produkter
Motordoctor.dk - Hotline und Support.Motordoctor.dk - Hotline und Support.
Ønskeseddel 0 Registrer
0
Vare(r)
#
0 kr.
Din indkøbsvogn er tom