Bremseklodser RIDEX bagaksel 402B0050

Vælg venligst dit køretøj for at kontrollere, om denne bildel er passende. ( Fahrzeugauswahl )
402B0050 RIDEX
Bremseklodser
VARENUMMER: 402B0050
  • Monteringsside: bagaksel
  • Slidindikator kontakt: Forberedt til slidindikator
  • Højde [mm]: 54,8
  • Bredde [mm]: 105,2
  • Tykkelse [mm]: 11
  • VFA-nummer: 20974
  • Bremsesystem: Bendix
  • fast omløbsretning
  • ingen fast omløbsretning
  • Mængdeenhed: Akselsæt
  • Stand: Helt ny
15%
122,06 kr.*
103,75 kr.
15% rabat
inkl. 25% Moms, Levering
På lager
Vi accepterer
  • Kob ny RIDEX 402B0050 Bremseklodser online and betal med PayPal
  • Betal for Bremseklodser 402B0050 fra RIDEX & andre bilreservedele med Visa kort
  • Læg Bremseklodser 402B0050 RIDEX 402B0050 til din bil i kundekurven & betal nemt med Mastercard.
  • Fuldfor kobet af dine bildele f.eks. RIDEX 402B0050 Bremseklodser med ojeblikkelig AMEX
  • Bremseklodser RIDEX 402B0050 er defekt? Reparer! Betal for store autoreservedele med Klarna.
Producentreferencer:
CITROËN172201
CITROËN425071
CITROËN425104
CITROËN425146
CITROËN425148
CITROËN425196
CITROËN425197
CITROËN425256
CITROËN425257
CITROËN425271
CITROËN425274
CITROËN425311
CITROËN425442
CITROËN425490
CITROËN95659341
CITROËN95666971
CITROËN96666971
CITROËNE172201
CITROËNE172219
CITROËNE172587
HSV571744S
PEUGEOT425042
PEUGEOT425071
PEUGEOT425104
PEUGEOT425146
PEUGEOT425148
PEUGEOT425196
PEUGEOT425197
PEUGEOT425256
PEUGEOT425257
PEUGEOT425271
PEUGEOT425274
PEUGEOT425311
PEUGEOT425442
PEUGEOT425490
PEUGEOT95659341
PEUGEOT95666971
PEUGEOT96666971
PEUGEOTE171587
PEUGEOTE172201
PEUGEOTE172219
PEUGEOTE172587
RENAULT7701202210
RENAULT7701202308
RENAULT7701202662
RENAULT7701203668
RENAULT7701204036
RENAULT7701204626
RENAULT7701204664
RENAULT7701204845
RENAULT7701207034
RENAULT8671000303
RENAULT8671016190
Kompatible køretøjer
BREMSEKLODSER 4059191314485 forenelig med CITROËN modeller:
Mærke / Model / TYPE KW BYGGEåR FRA - TILBAGE
CITROËN Saxo Hatchback 1.6 VTL,VTR 65 02.1996 - 04.2004
CITROËN Xsara Hatchback (N1) 1.8 i Aut. 74 04.1997 - 03.2005
CITROËN Xsara Stationcar (N2) 1.4 i 55 10.1997 - 08.2005
CITROËN Xsara Coupe (N0) 1.8 i 16V 81 01.1998 - 03.2005
CITROËN Xsara Van / Hatchback (N3) 2.0 HDi 66 09.2000 - 03.2005
CITROËN Xsara Van / Stationcar 2.0 HDi 66 05.1998 - 03.2005
CITROËN ZX Hatchback (N2) 1.9 D 47 03.1991 - 10.1997
CITROËN ZX Stationcar (N2) 1.9 D 47 10.1993 - 02.1998
BREMSEKLODSER 4059191314485 forenelig med PEUGEOT modeller:
Mærke / Model / TYPE KW BYGGEåR FRA - TILBAGE
PEUGEOT 106 II Hatchback (1A, 1C) 1.0 i 33 05.1996 - 07.2004
PEUGEOT 106 II Van / Hatchback (1S) 1.5 D 40 05.1996 - 03.2001
PEUGEOT 205 I Hatchback 1.6 GTI 85 02.1983 - 10.1987
PEUGEOT 205 Cabriolet 1.6 CJ 65 08.1987 - 12.1994
PEUGEOT 205 II Hatchback 1.9 GTI 94 01.1987 - 09.1998
PEUGEOT 205 F Van 1.9 D 47 08.1990 - 07.1992
PEUGEOT 206 CC (2D) 2.0 S16 100 09.2000 - 12.2008
PEUGEOT 206 Hatchback (2A/C) 1.4 i 55 08.1998 - 12.2012
PEUGEOT 206 Sedan 1.6 16V 80 03.2007 - ...
PEUGEOT 206 SW (2E/K) 1.1 44 07.2002 - ...
PEUGEOT 206 Van 1.4 HDi 50 04.1999 - 03.2009
PEUGEOT 306 Sedan 1.8 ST 74 06.1994 - 07.2001
PEUGEOT 306 Stationcar 1.9 TD 66 02.1997 - 04.2002
PEUGEOT 306 Cabriolet 1.8 74 03.1994 - 04.2002
PEUGEOT 306 Hatchback 1.8 74 05.1993 - 10.2003
PEUGEOT 306 Van / Farmari 2.0 HDi 66 08.1998 - 06.2000
PEUGEOT 309 I Hatchback 1.6 76 10.1985 - 12.1989
PEUGEOT 309 II Hatchback 1.9 72 07.1989 - 12.1993
BREMSEKLODSER 4059191314485 forenelig med RENAULT modeller:
Mærke / Model / TYPE KW BYGGEåR FRA - TILBAGE
RENAULT 11 Hatchback 1.4 Turbo 77 02.1984 - 12.1988
RENAULT 19 I Hatchback 1.4 KAT 43 01.1988 - 09.1994
RENAULT 19 I Cabriolet 1.7 55 07.1991 - 04.1992
RENAULT 19 I Chamade 1.9 D 47 01.1988 - 12.1992
RENAULT 19 I Van 1.2 40 01.1988 - 12.1992
RENAULT 19 II Hatchback 1.9 D 47 01.1992 - 06.2001
RENAULT 19 II Cabriolet 1.7 66 04.1992 - 06.1996
RENAULT 19 II Chamade 1.9 D 47 04.1992 - 12.1995
RENAULT 19 II Van 1.2 40 03.1992 - 12.1995
RENAULT 5 Hatchback 1.4 Turbo 118 06.1980 - 03.1985
RENAULT 9 Sedan (L42_) 1.4 Turbo 77 04.1984 - 12.1989
RENAULT Clio I Hatchback 1.9 D 47 05.1990 - 09.1998
RENAULT Clio I Van 1.2 44 01.1991 - 09.1998
RENAULT Clio II Hatchback (BB, CB) 1.2 43 09.1998 - ...
RENAULT Megane I Hatchback (BA) 1.4 e 55 01.1996 - 12.2004
RENAULT Megane I Cabriolet (EA) 1.6 e 66 10.1996 - 08.2003
RENAULT Megane I Classic (LA) 1.4 55 09.1996 - 08.2003
RENAULT Megane I Coach (DA) 1.6 e 66 03.1996 - 08.2003
RENAULT Megane I Grandtour (KA) 1.4 e 55 03.1999 - 08.2003
RENAULT Megane I Van / Hatchback (SA0/1_) 1.9 dCi 59 10.2000 - 07.2003
RENAULT Super 5 Hatchback (B40, c40) 1.4 Turbo 88 01.1985 - 03.1995
RENAULT Super 5 Van (s40) 1.4 85 04.1985 - 10.1987
RENAULT Symbol / Thalia I (LB) 1.2 16V 55 04.2002 - ...
Har du spørgsmål angående dette produkt?

Vi besvarer alle ofte stillede spørgsmål i vores Spørgsmål & svar sektion.
Motordoctor.dk kundeservice vil reagere på din anmodning

For at stille dine spørgsmål udfyld venglist alle felter!

Send
Kundeevaluering af produkt RIDEX 402B0050 Bremseklodser
Kundeevaluering af produkt: RIDEX 402B0050
Samlet vurdering
Pris
Kvalitet
Indpakning
Fabrikant
Garanti
FordeleUlemper
+ -
+ -
+ -
+ -
+ -
Bremseklodser RIDEX bagaksel 402B0050
0.0 / 10

Der er endnu ikke lavet nogle anmeldelser af dette produkt endnu. Skriv den første anmeldelse for denne artikel.

DISCOUNT PRISER

Stærkt reducerede priser på reservedele fra mange mærker

SIKKER FORSENDELSE

Ordrer med en værdi på 2000 kr., leverer vi gratis

Hurtig levering!

Din bestilling vil blive afsendt så snart så mulig efter modtagelse af betaling

Forsendelsesmetode

Hurtig levering! Du modtager dine bildele få arbejdsdage efter bestillingen.

Lignende produkter
Motordoctor.dk - Hotline und Support.Motordoctor.dk - Hotline und Support.
Ønskeseddel 0 Registrer
0
Vare(r)
#
0 kr.
Din indkøbsvogn er tom